مدیـــران هلـدیـــنـگ

مهندس مقدس زاده
مدیر هلدینگ
مهندس اصغری
قائم مقام هلدینگ

اعضـــای هیئـــت مدیره

مهندس علی باقری
عضوء موظف هیئت مدیره
مهندس فرشاد شاهوردی فرد
مدیرعامل و نائب رئیس هئیت مدیره
مهندس علی محمد سعادتی
عضو هئیت مدیره

تاریخچـــــه

شرکت خانه سازی ایران در آبان سال ١٣٤٧ با هدف اولیه خانه سازی برای بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی(کارگران) با سرمایه اولیه سازمان تاسیس گردید. در تحولات بعدی شرکت، به تدریج به یکی از شرکت های مجرب در طراحی، ساخت و تجهیز انواع بیمارستان، مراکز درمانی، مجتمع های اداری، رفاهی، ورزشی و تجاری تبدیل شد. تا اواسط سال ١٣٨٠ طراحی های پروژه های مختلف توسط معاونت فنی شرکت خانه سازی انجام می پذیرفت. از فعالیت های این معاونت، تا اواسط سال ١٣٨٠ طراحی صدها پروژه درمانی، اداری و انبوه سازی بوده است. بر اساس مصوبات شورای عالی تامین اجتماعی، در سال ١٣٧٩ بمنظور ورود  به بازار کسب و کار خارج از سازمان تامین اجتماعی، با هدف تغییر مدیریت هزینه به رویکرد مدیریت درآمد، سرمایه گذاری در بخش ساختمان و مسکن و ساماندهی امور ساخت و ساز در سازمان، با تغییر اساسنامه، مجددا سازماندهی شد و در سال ١٣٨٠ ساختار هلدینگ به شرکت سرمایه گذاری خانه سازی تبدیل گردید. 

پس از تشکیل هلدینگ خانه سازی شرکت مهندسان مشاور خانه سازی ایران در مرداد ماه ١٣٨٠ با مشارکت جمعی از مهندسان و کارشناسانی که در واحد معاونت فنی شرکت خانه سازی ایران فعال بودند تاسیس و کلیه فعالیت های طراحی در این شرکت متمرکز شد.
موضوع فعاليت شرکت طبق ماده ٢ اساسنامه عبارت است از: ارائه خدمات مهندسي در زمينه مطالعه، برنامه ريزي، طراحی و نظارت بر اجراي پروژه‌ هاي معماري، شهرسازي، سازه، سيويل (راه و ساختمان)، تأسيسات و طراحي کلیه عملیاتی که بطور مستقیم با موضوع شرکت مرتبط باشد و همچنین انجام تحقیق و بررسی، مطالعه و طراحی برای شناسایی، توجیه فنی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی و بطور کلی فعالیتهایی که منجر به پذیرش یا رد طرح از نظر توصیه به انجام یا عدم انجام طرح می گردد و نیز انجام خدمات مربوط به تهیه طرح اعم از خدمات طراحی و خدمات مشاوره ای و انجام کنترل های کیفی و کنترل پروژه ، انجام خدمات کنترل مدارک فنی، محاسباتی و نقشه های اجرایی، نظارت بر اجرای طرح و کنترل کیفیت مواد و مصالح، انجام خدمات طراحی تفضیلی و صدور خدمات فنی و مهندسی. 
شرکت مهندسان مشاور خانه سازی ایران از بدو تاسیس تا به امــروز میلیون ها مترمربع پروژه در غالب طراحی فاز ١ و ٢ (معماری، سازه، سیویل، تاسیسات الکتریکی و مکانیکی) و نظارت پروژه هایی در زمینه های مختلف اعم از درمانی و بیمارستانی، اداری، تجاری، مسکونی، انبوه سازی و سرمایه گذاری را به اتمام رسانده و یا در دست طراحی داشته است

مأمـــــوریت

در راستای اهداف کلان سازمان تأمین اجتماعی ماموریت این شرکت، فراهم کردن زمینه های لازم برای طراحی، اجرا و نظارت بر پروژه های ارجاعی هلدینگ خانه سازی ایران و پروژه های خارج از هلدینگ می باشد. همچنین به جهت استفاده بهینه از منابع موجود که از محل واگذاری طراحی پروژه های سازمان تأمین اجتماعی حاصل گردیده و نیز به منظور ادامه فعالیت های حمایتی و بر اساس سیاست های ترسیم شده توسط هیأت مدیره ، برنامه های زیر در دستور کار شرکت قراردارد :   
* استفاده از منابع شرکت برای تسریع در طراحی های پربازده و در عین حال کوتاه مدت
*نظارت بر اجراء و اتمام پروژه های درمانی، اداری ، تجاری و مسکونی سازمان تأمین اجتماعی و  تأثیر مثبت سود حاصله در صورت های مالی و نهایتاً  شروع پروژه های جدید دارای توجیه فنی و اقتصادی
* نظارت برنامه ای و هوشمند بر فرآیند امور و عملکرد شرکت جهت پشتیبانی لازم از آنان و ارتقاء سطح کارائی و خروجی شرکتها.
* بهینه سازی پروژه ها و استفاده از مصالح نوین ساختمانی در طراحی های مشاور .
* راه اندازی واحد طرح و برنامه شرکت جهت بهره مندی از فن آوری و فرایند های کاری و آسیب شناسی فرآیند پروژه های اقدام شده و تعیین راهبرد جدید و همچنین تدوین استانداردهای طراحی برای مشاور
*بکارگیری نیروهای با تخصص و تجربه بالا در بخشهای مختلف جهت بهره وری بیشتر و کارآمدتر

چــشـم انــــداز

پتانسیل و نقاط قوت شرکت:
شرکت مهندسان مشاور خانه سازی ایران به عنوان تنها عامل بالفعل کردن نیازهای فنی سازمان بوده و با داشتن سوابق و تجربه در زمینه طراحی، نظارت و مشاوره در پروژه‌های عمرانی( که از پروژه‌های شاخص آن می‌توان به پروژه بیمارستان ١٠٠٠ تختخوابی میلاد تهران، بیمارستان‌های ٣٠٠تختخوابی البرز، تبریز، بندرعباس و مجتمع هزار واحدی مسکونی شمس تبریز، مجتمع مسکونی نسترن تهران، مجتمع رفاهی نگین غرب تهران، پروژه بزرگ زیرگذر حرم امام رضا(ع) مشهد و ... اشاره کرد ) می‌تواند نقش مهم و به سزایی در مجموعه سازمان تامین اجتماعی و هلدینگ شرکت خانه سازی ایران ایفا نماید.
فرصت‌ها، برنامه‌ها و اقدامات پیش‌بینی شده جهت ارتقاء کیفیت شرکت:
برنامه اصلی و مهم شرکت در راستای اهداف کلان سازمان تامین اجتماعی فراهم کردن زمینه‎‌های لازم برای طراحی، اجرا و نظارت بر پروژه‌های ارجاعی هلدینگ خانه سازی ایران و پروژ‌های خارج از هلدینگ می‌باشد. همچنین به جهت استفاده بهینه از منابع موجود و حاصل شده از محل واگذاری طراحی پروژه‌های سازمان تامین اجتماعی و نیز به منظور ادامه فعالیت‌های حمایتی و بر اساس سیاست‌های ترسیم شده توسط هیات مدیره برنامه‌های زیر در دستور کار شرکت قرار دارد:
*پیگیری تمدید رتبه‌بندی و صلاحیت شرکت
*تکمیل کادر تخصصی در بخش‌های مختلف شرکت
*پیگیری خرید ساختمان مناسب جهت شرکت
*استفاده از منابع شرکت برای تسریع در طراحی‌های پر بازده و در عین حال کوتاه مدت
*نظارت بر اجراء و اتمام پروژه‌های درمانی،اداری، تجاری و مسکونی سازمان تامین اجتماعی و تاثیر مثبت سود حاصله در صورت‌های مالی و نهایتا شروع پروژه‌های جدید دارای توجیه فنی و اقتصادی
*نظارت برنامه‌ای بر فرآیند امور و عملکرد شرکت جهت پشتیبانی لازم از آنان و ارتقاء سطح کارائئ و خروجی شرکت‌ها
*بهینه سازی پروژه‌ها و استفاده از مصالح نوین ساختمانی در طراحی‌های مشاور
*راه‌اندازی واحد طرح و برنامه شرکت جهت بهره‌مندی از فن‌آوری و فرآیندهای کاری و آسیب‌شناسی فرآیند پروژه‌های اقدام شده و تعیین راهبرد جدید و همچنین تدوین استاندارهای طراحی برای مشاور
*انعقاد تفاهم نامه همکاری با شرکت‌های معتبر اروپایی در زمینه فعالیت‌های شرکت با هدف کاربرد فن‌آوری‌های نوین در طراحی و توسعه فضاهای درمانی مدرن
*بروزرسانی وب سایت شرکت
*ارتقاءسابقه کار و تخصص پرسنل در ارتباط با امور کاری شرکت
*بکارگیری نیروهای با تخصص و تجربه بالا در بخش‌های مختلف جهت بهره‌وری بیشتر و کارآمدتر به نحوی که عملکرد شرکت نمایان و تعدادی از پروژه‌های سنوات قبل منجر به بازنگری گردیده است.
در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل برنامه‌های شرکت مهندسان مشاور خانه سازی ایران بدین شرح می‌باشد:
*پیش‌بینی استفاده از مصالح با کیفیت و ارزان قیمت داخلی به جای کالاهای خارجی در پروژه‌های در دست طراحی
*طراحی ساختمان‌های دوستدار محیط زیست و کاهش هزینه‌های مصرف انرژی با استفاده از فن‌آوریهای بومی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی
*استفاده حداکثری از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر در طراحی ساختمان‌های اداری و درمانی

گواهینامــــــه ها و افتخــــــارات

رتبه بندی
رتبه بندی
Joint Venture
ISO 9001 : 2008
OHSAS 18001 : 2007

مشاوره

انجام خدمات مشاوره تخصصی در زمینه مهندسی از مقیاس ساختمان تا آمایش سرزمین در جهت نیل به اهداف توسعه پایدار، با بهره گیری از مهندسین مجرب، رویه های کارآمد، ابزارهای پیشرفته و پیروی از الگوهای بین لمللی ارزیابی نتایج مربوط در سه حوزه اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی.

طراحی

انجام کلیه خدمات مرتبط با طراحی های تخصصی مهندسی، از مقیاس ساختمان تا آمایش سرزمین، با پیروی از آخرین استانداردهای بین المللی، در جهت تامین نیاز ها و خواست های جاری در چرخه حیات پروژه، از جانب کارفرما تا دیگر ذی النفعان، با رویکرد دستیابی به حداکثر هماهنگی میان فرهنگ، محیط زیست و کارایی عملکردی واقتصادی. این خدمات در غالب طراحی مفهومی، طراحی مقدماتی(فاز یک) و طراحی پیشرفــــته (فاز دو)  و متره برآورد ارائه می شود.

نظارت

انجام کلیه خدمات مرتبط با نظارت بر محتوا، رویه و نتایج حاصل از اجرا طرح های مهندسی ساختمان؛ با رویکرد دقت، ایمنی و سلامت در جهت تامین اهداف زمانی، هزینه ای و کیفی کارفرمایان محترم. خدمات نظارت در غالب، نظارت عالیه و گارگاهی ارائه می شود.

مطالعات

انجام خدمات مطالعات مهندسی از مقیاس ساختمان تــا سرزمین در جهت تعیین اهداف مناسب، متناسب و به موقع برای پروژه ها و تضمین دستیابی به راهکارهای کار آمد، روزآمد و اقتصادی برای چرخه حیات پروژه. بر اساس روش شناسی مورد توافق، مطالعات به منظور تعیین اهداف پروژه ها و امکان سنجی پــروژه ها که شامل: ارزیابی فنی، محیطی، اقتصادی و مهندسی ارزش می باشد، صورت می پذیرد.